

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 10.25 mm x 3.20 mm x 3.20 mm |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 40 A |
| Voltage Rating (DC) | 72 V |
| Color | White, Gold |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
Stock: 378
Distributors
pcbx
Unit Price$1.28093
Ext.Price$1.28093
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.28093 | $1.28093 |
| 10 | $1.01261 | $10.12610 |
| 25 | $0.91701 | $22.92525 |
| 50 | $0.83044 | $41.52200 |
| 100 | $0.75204 | $75.20400 |
| 300 | $0.71044 | $213.13200 |
| 500 | $0.67114 | $335.57000 |
| 1000 | $0.62924 | $629.24000 |
